Stiahnut.sk

The Elder Scrolls Online: kultová hra na hrdinov ako MMORPG

Keď bola prvýkrát ohlásená online verzia populárnej akčnej RPG The Elder Scrolls (TESO), mnohí fanúšikovia prepadli pochybnostiam, či je to vôbec možné, a ako MMO ovplyvní kvalitu hry. Optimizmus im do žíl nevliala ani informácia, že sa o vývoj TESO nestará Bethesda Game Studos, ktorá mala na starosti predchádzajúce podarené časti série, ale Zenimax Online - štúdio, ktoré vzniklo v roku 2007. A presne v tomto roku začal aj vývoj TES Online. Pochybnosti o kvalite tohto tímu sú tak na mieste právom, no rozhodne by sme ho nemali odpisovať predčasne.

Nový trailer a pozvánka do betaverzie

Pokiaľ bude TESO aspoň sčasti podobné nedávno vydanému traileru, tak sa máme naozaj na čo tešiť. Ten je totiž priam nabitý hutnou atmosférou a adrenalínovou akciu. Keď sa navyše na jeho konci zobrazí výzva na prihlásenie do betaverzie, vzrušenie stúpa ešte viac. Áno, konečne sme sa dočkali hrateľnej betaverzie TESO. Má to však jeden malý háčik. Ide o uzavretý betatesting, takže prihlásení prejdú selekciou a štúdio si samo vyberie, koho prizve na testovanie. Po vyplnení pomerne zdĺhavého formulára teda máte aj vy šancu, že sa dostanete medzi šťastlivcov.

Trocha (ne)obľúbeného dejepisu

The Elder Scrolls Online nadväzuje na offline singleplayerové tituly zo série TES. Tých už vyšlo päť (plus mnoho ďalších prídavkov) a TESO sa bude odohrávať približne tisíc rokov pred Skyrimom, čo je zatiaľ posledná časť série. Na pripomenutie znázorňujeme, ako išiel čas s TES:

1994: The Elder Scrolls: Arena

1996: The Elder Scrolls II: Daggerfall

2002: The Elder Scrolls III: Morrowind

2006: The Elder Scrolls IV: Oblivion

2011: The Elder Scrolls V: Skyrim

PvE na rozjazd a potom epické PvP

Zápletka sa odohráva v dobre známom svete Tamriel. Ten sa ocitol bez kráľa a tri frakcie sa rozhodli, že by túto zem chceli ovládnuť. Hráč si tak na začiatku logicky zvolí frakciu. Lenže onedlho vašej postave zlý princ Malog Pal ukradne dušu a vy ju budete musieť získať späť. Čím si každý nováčik tento údel zaslúžil, zostáva tajomstvom. Hráč by mal svoju dušu vybojovať do 50. úrovne. Podľa autorov totiž až po tom začne tá pravá zábava, pretože sa sprístupní PvP systém, na ktorý sa všetci už veľmi tešia. Tvorcovia vyladili engine, takže by mal byť schopný zvládnuť epické bitky medzi stovkami online hráčov zároveň. Dokonca oznámili, že spustia megaserver, ktorý by mal zhromažďovať všetkých TESO hráčov. Predsavzatie to je vskutku odvážne a sme zvedaví, ako bude naplnené v praxi. Podľa všetkého teda hra bude do 50. úrovne PvE a potom sa zmení na PvP, kedy začne skutočná masívna multiplayerová onlinovka.

Hrá sa lepšie, než vyzerá

Po krajine by sa hráči mali môcť pohybovať úplne bez obmedzení. Podľa dostupných obrázkov a prezentácii však nie je úplne v TES štýle, ale skôr sa podobá na klasické MMOPRG s WoW na čele. To sa našťastie nebude týkať súbojového systému. Ten na základe predpokladov nezostane akčný, ako v predchádzajúcich dieloch, avšak tvorcovia sa mu pokúsia čo najviac priblížiť. K svižnému hraniu by mala prispieť aj skutočnosť, že počas súbojov budete musieť mieriť, uskakovať a odolávať nepriateľským útokom. Z nedávnych informácií tiež vyplýva, že , po vzore predchádzajúcich TES, bude možné prepínať medzi pohľadom prvej a tretej osoby.

Zatiaľ to na revolúciu nevyzerá

Hra bude obsahovať klasické RPG prvky. Zvoliť si budete môcť jednu z deviatich rás, ktoré sú dobre známe z predchádzajúcich častí. Ohľadom vývoja postavy v priebehu hry je zatiaľ pramálo informácií. Vývojári však hovoria, že hráč dostane možnosť rozvíjať svoju postavu takým smerom, akým si praje. Spomínané sú napríklad príklady „mág s obojručným mečom“ alebo „healujúci zlodej“, čo znie ako typický TES. Predmety aj lokácie by mali byť verné svetu, kde sa TES odohráva, pričom sa konečne pozrieme aj do provincií, kam nás doposiaľ singleplayerové časti nezaviedli.

Necháme sa prekvapiť

Dátum vydania je stanovený niekde na koniec tohto roka, ale dá sa prepokladať, že sa bude posúvať až na rok 2014. Hra má totiž stále mnoho otáznikov a viac sa snáď dozvieme v betaverzii. Vyzerá to tak, že sa vývoj TESO blíži ku koncu a hráči už pomaly začínajú byť nervózni. V mnohých aspektoch titul pôsobí ako ďalšie obyčajné MMORPG, takže dúfame, že naplní svoj potenciál a stane sa úspešným pokračovaním legendárnej videohernej série.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.3.2013   |   Zobrazené: 3839x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f b e 9 f 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia